Prezenty na pierwsze urodziny Tymka

Gdy święto goni święto, a okazja goni okazję, cała rodzina staje na głowie, by wymyślić oryginalne prezenty dla dzieci. A gdy zbliżają się pierwsze urodziny, każdy uważa, że powinien podarować coś wyjątkowego. Ja już dawno przestałam wierzyć, że rocznemu dziecku robi różnicę, czy dostanie coś akurat w dniu urodzin, czy kiedy indziej. Wiem również, że tak samo będzie się cieszyło z drobiazgu, co z wielkiego prezentu.

Co kupić na prezent na pierwsze urodziny chłopca?

Postanowiłam zatem, że chłopcy dostaną coś, co posłuży im latami. Tak, chłopcy- u nas wszystkie zabawki są wspólne i muszą się nimi dzielić.

Zważywszy, że nasza super ekskluzywna rezydencja 🙂 pod Warszawą pomalutku nabiera kształtów i, jeszcze w tym roku, mamy zamiar zasiedlić tę ogromną przestrzeń, a mi zawsze marzył się pokój zabaw dla chłopaków, znalazłam coś, co może zastąpić moją ulubioną BAZĘ z dzieciństwa.

Długo szukałam idealnego TIPI, które będzie miejscem zabaw moich małych Indian.

Uwielbiam jasne wnętrza, wiedziałam więc, że namiot będzie beżowy, lub ecru, bez żadnych wzorków. Mniej znaczy więcej, i łatwiej jest ożywić wnętrze dodatkami, niż uspokoić chaos, wynikający z użycia zbyt jaskrawych kolorów na dużych powierzchniach.

Tipi MoiMili

Do kompletu wybrałam mięciutką dwustronną matę do zabawy. W końcu muszę dbać o komfort moich małych dupinek 🙂 Oraz coś bardziej dla siebie- przepiękną girlandę. Od jakiegoś czasu ujawnia się moja miłość do naturalnych materiałów, a w szczególności do lnu. Materiał ten jest bardzo przewiewny, ma właściwości antyalergiczne, antybakteryjne, jest trwały i odporny na tarcie, a przede wszystkim… ma przepiękną fakturę i po prostu cieszy oko.

Dwustronna mata MoiMili Girlanda MoiMili

Jak każdy chłopiec, również Tymek (o Kubie nawet nie będę wspominać), jest wielkim pasjonatem aut. Mimo młodego wieku, posiada ich już więcej niż Pan Tata przez całe życie ;P Ahh ta bananowa młodzież ;P Powstał zatem problem- gdzie je zaparkować? Wiadomo, miejsca parkingowe w Warszawie są na wagę złota ;P

Idealny prezent na pierwsze urodziny dla chłopca to…

Pamiętacie te plastikowe garaże z windą z dzieciństwa? Ja pamiętam- zawsze, gdy odwiedzałam kolegów, jeździliśmy po nich przez kilka godzin non-stop, a potem błagałam rodziców, żeby mi taki kupili. Ale kto to słyszał! W tamtych czasach dziewczynki bawiły się lalkami…

Teraz oczywiście plastik u mnie nie przejdzie, ale, ale… Patrzcie co znalazłam!

Najpiękniejszy garaż ze stacją benzynową jaki można sobie wymarzyć. Oczywiście jest drewniany, w delikatnych kolorach, totalnie w skandynawskim stylu. Na zdjęciach wyglądał obłędnie, ale gdy odpakowałam go w domu, nie mogłam wprost uwierzyć, jak genialnie jest wykonany. Nieczęsto widzę zabawki łączone na śruby, wiem więc, że nawet moje łobuzy nie są wystarczająco silne, by go zniszczyć 🙂

Garaż ma ruchomą windę, lądowisko dla helikoptera, a w komplecie do niego są 4 samochodziki.

Wielopoziomowy parking

Najbardziej cieszy to, że nawet Kuba zaangażował się w przygotowania urodzin Tymka i wybrał dla braciszka prezent od siebie 🙂 Będę sobie wmawiać, że wcale nie kupował go z myślą o sobie…

Fontanna pszczółka

Urodziny już za tydzień, a ja nie mogę doczekać się imprezki i rozpakowywania prezentów. Jak myślicie, będzie totalna radość?

Może Ci się spodobać

2 komentarze

    1. Według mnie, podstawa w rozwoju dziecka to czas i uwaga, którą mu poświęcamy. Jednak to prawda, że odpowiednio dobrane do wieku zabawki, mogą pomóc w rozwijaniu zdolności motorycznych oraz wyobraźni u malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *