Prezent na Dzień Dziecka

Wybieranie prezentów na urodziny, Boże Narodzenie, Zajączka i wszelkie inne święta zawsze dostarcza mi sporo trudności. Bo co można dać dzieciom, które w moim odczuciu mają już wszystko?

Wielkim krokami zbliżają się dwie wielkie uroczystości. Pod koniec maja będziemy świętować roczek Tymka, a trzy dni później- Dzień Dziecka. Do tej pory, ze względu na wiek Kuby, decydowaliśmy się na symboliczny drobiazg i nie bawiliśmy się w wielkie wymyślanie ,,co by tu kupić”. Teraz, gdy dziecko jest bardziej świadome, każdy chce je uszczęśliwić, a ja zostałam zasypana lawiną pytań od rodziny. I tak oto, chcąc nie chcąc, przeczesałam całe internety w poszukiwaniu pomysłów co kupić chłopcom na dzień dziecka.

Zabawki te, musiały być piękne, kreatywne i w stonowanych kolorach, a dzieci miały je pokochać… No nic prostszego! Przecież na rynku jest tak wiele tego typu produktów 🙂

Kolejnym moim kryterium było to, by prezenty nadawały się dla różnych kategorii wiekowych. Chłopcy coraz częściej bawią się razem, a nawet jeśli osobno, to przeważnie tymi samymi zabawkami. Musiały więc być bezpieczne i składać się z dużych elementów.

Część z prezentów przyszła duuużo wcześniej ;p A jako że u nas dzień dziecka jest codziennie 🙂 pozwoliłam chłopcom odpakować je już teraz.

Chcecie zobaczyć?

Jaki prezent kupić chłopcu na dzień dziecka?

Literki

Moja wymarzona już od dawna pomoc naukowa. Zważywszy, że Jakub nie chodzi do żłobka, ja muszę zadbać o jego edukację. Od jakiegoś czasu polowałam na te piękne drewniane literki Little Dutch. Delikatne pastele i drobne wzorki – to coś co cieszy moje oko, a Kuba bardzo chętnie słucha moich nauk i czasem nawet sam podpytuje jaka to literka.

 

Piramida

Ta zabawka, jak się okazało, przyniosła najwięcej emocji, ponieważ Jakub koniecznie chciał uczyć Tymka co i jak powinno się zakładać :)) To,co mnie w niej urzeka, to dbałość o szczegóły. Każdy element jest zaokrąglony i idealnie wyszlifowany, a pałąk jest połączony z podstawą za pomocą gumki, dzięki czemu składa się, gdy dziecko się na niego przewróci.

Zjeżdżalnia

Tor samochodowy. Czy może być lepszy prezent dla chłopców? Oczywiście – tor samochodowy w komplecie z czterema autkami )). I taki właśnie jest tor od Little Dutch.

Drewniany sorter

Ta zabawka wyjątkowo mnie urzekła. Kto z nas nie miał sortera w dzieciństwie? Ale czy ktoś miał tak piękny?  Jest to zabawka wielozadaniowa – klocki były już i wieżą, i nawet warzywami w zupie ;p Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia malucha. Pudełeczko służy też czasem za szkatułkę do przechowywania skarbów.

Ciężarówka

Auto z naczepą i samochodami. Zabawka do ciągnięcia i do pchania zarazem 🙂 Naczepę można odczepić i bawić się samym ciągnikiem. W zestawie znajdują się trzy drewniane samochodziki, każdy inny, które już same w sobie stanowią atrakcję 🙂

Najbardziej mnie jednak cieszy to, że bawią się wspólnie, i najlepszym prezentem, jaki mogliśmy im dać, są właśnie oni sami. Bracia są dla siebie wszystkim, a zabawki to jedynie dodatek, który urozmaica ich wspólne przygody.

Abstrahując od wyżej wspomnianych prezentów, które sprawiły moim pociechom wiele radości, i wierzę, że to jeszcze nie koniec emocji, poniżej przedstawiam kilka propozycji, które zwróciły na siebie moją uwagę teraz, bądź są od jakiegoś czasu cennym atrybutem dziecięcych zabaw w naszym domu.

Propozycje prezentów na dzień dziecka do 50zł.

1.Autko Van 2.Fontanna pszczoła 3.Puzzle do pary 4.Materiałowy zegarek 5.Tatuaże 6.Bańki 7.Łopatka wielofunkcyjna 8.Harmonijka

Propozycje prezentów na dzień dziecka do 100zł

1.Rakieta magnetyczna 2.Wesoły kranik 3.Zwijane wiaderko 4.Cymbałki 5.Zestaw lekarza 6.Wieża sorter 7.Puzzle sowa 8.Puzzle 9.Konewka

Propozycje prezentów na dzień dziecka 100-200zł.

1. Straż pożarna 2.Tor wyścigowy 3.Pani gąsienica 4.Warzywa do krojenia 5.Dźwig 6.Balansujący cyrk 7.Balansujący kaktus 8.Mini warsztat

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *