Uszy królika DIY

Od kiedy mam dzieci, zaczęłam na nowo odkrywać w sobie kreatywność i robić razem z nimi (No dobra, Tymek uczestniczy raczej biernie) jak najwięcej prac plastycznych i technicznych. Moja mama przekazywała mi te umiejętności i pasję, jak byłam małą dziewczynką. Teraz ja jestem mamą, i choć marzę o córeczce, by tak jak ja uwielbiała róż, kwiatki, brokat i koronki, znalazłam chętnego, by tworzyć ze mną te bardziej męskie prace.

Najnowszym moim projektem, są uszy królika. Banalnie proste wykonanie, a w kontekście zbliżających się świąt mogą sprawić dużo frajdy.

Zaczynamy?

Przygotuj kilka rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • 1 arkusz filcu w kolorze szarym
  • 1 arkusz filcu w kolorze beżowym/ różowym
  • Nożyczki
  • Kartka i ołówek
  • Krochmal. Możesz kupić gotowy w sprayu, albo zrobić go sama
  • Pistolet do kleju i klej do niego
  • Gumka o szerokości ok. 2 cm (ja użyłam czarnej)

Nie zapominaj o uśmiechu!

Na początek musisz wykazać się największą kreatywnością, jaką potrafisz. Narysuj na kartce szablon i wytnij go. Poniżej masz ściągawkę :

Następnie wytnij z szarego filcu dwoje dużych uszu, a z jasnego dwa środki, tak jak na zdjęciu:

Rozłóż uszy na płaskiej, łatwej do wyczyszczenia powierzchni (ja zrobiłam to w wannie) i spryskaj krochmalem by usztywnić tkaninę. Pozostaw do wyschnięcia.

Będzie to trwało ok. godziny. W tym czasie odmierz, jaka długość gumki będzie Ci potrzebna (według obwodu głowy przyszłego królika), utnij i zszyj końcówki ze sobą.

Wytnij pasek z filcu, szerokości odrobinę większej, niż gumka. Pasek ma być krótszy niż obwód gumki, musisz zostawić część, która będzie ,,pracować”. Następnie naklej go na gumkę tak, by wolna przestrzeń była z tyłu, tam gdzie szew.

Gdy filc będzie już suchy, naklej jasne kawałki na szare.

I sklej dolne rogi uszu.

Doklej uszy do opaski i gotowe!

      

 

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *